Sigortalı Nakliyat

Günümüzde pek çok evden eve nakliyat kapsamında sigorta yapan firma bulunmaktadır. Bu gün neredeyse bildiğimiz büyük sigorta firmalarının tamamı bu sigortaları belirli kapsamlar dahilin de yapmaktadır.

Sigortalı nakliyat Kayseri kapsamı maalesef nakliyat firmaları tarafından abartılmakta ve gerçek dışı kapsamlar müşterilere var olarak bildirilmektedir. Mesela taşıma esnasında kırılan herhangi bir mobilya ve ya çizilen bir parçanın sigorta firması tarafından ödenecekmiş gibi tanıtılması haksız çıkar sağlamaktan başka bir amaç değildir.

Bu kandırmaca ile müşteri kırılan eşyanın üzerine düşmeyecek ve nasıl olsa sigorta firması bu hasarı ödeyecek diye firma ile uğraşmayacaktır. Firma işini bitirdikten sonra hiçbir şey olmamış gibi gidecek ve sizlerden ücretini alacaktır. Sizler ise sigorta firmasını aradığınızda sigortaya bağlı kapsamları önererek şok içinde olacaksınız ve maalesef dolandırılmış olduğunuzu yeni öğrenecektiniz.

Gelelim sigorta kapsamlarına; Bu kapsamlar aslında hepimizin sandığının aksine işçi hasarı diye tabir edeceğimiz kırılma çizilme gibi hasarları kapsamamaktadır. Kapsam maalesef çok dar olmaktadır. Eşyalarınız kamyona yüklenme aşamasından sonra kamyon kapakları kapatılır ve kamyonun yola çıkması ile sigorta kapsamı başlar.

Aracın yola çıkması ile kaza ,yangın doğal afetler ve aracın yanması devrilmesi gibi durumlarda sigorta firması size eşyanızın başına gelebilecek her türlü hasarı ödemektedir. Sigortanın bütün kapsamı az önce anlattığımız kadar olmakta ve herhangi kişi ve ya kuruluştan aldığınız bilgiler bunun dışında ise gerçeği yansıtmamaktadır.

Bu yüzden her zaman dediğimiz gibi sizlerde hiçbir kimseye inanmayarak en doğrusunu yapın ve bir sigorta acentesi ile görüşme yapınız. Muhakkak ki sizlere en doğru ve güncel bilgiyi verecek olan kesinlikle onlardır.